Özgür Altun

Tango hayatına 2003 yılında başlayan R. Özgür Altun pek çok farklı kurumda verdiği derslerine ek olarak YouTube, Facebook ve Instagram üzerinden 60s Tango adı ile hazırladığı videolarla 60 saniyelik özel tango eğitimi sunmaktadır.

2015 yılından beri ortopedik ve mental engelli öğrencileri ile tango çalışıp gösteriler hazırlamaktadır.

Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi Eğitimde Mükemmeliyet Araştırmaları Merkezi’nde özel eğitime yönelik hazırlanan Öz’e Yolculuk programında müzik ve dans alanında öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yüksek lisans derecesini, Arjantin Tango Temel Hareketlerinin Anatomik Analizi başlıklı tez çalışması ile İstanbul Teknik Üniversitesi Geleneksel Danslar programında tamamlamıştır.

Doktora derecesini ise Bedensen Engelli Bireyler İçin Arjantin Tango Öğretim Programı Geliştirilmesi konulu tez çalışması ile Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları programında sürdürmektedir.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu 2. Kademe Arjantin Tango Antrenörü ve hakemi olmakla birlikte Türkiye Kick Boks Federasyonu’na bağlı olarak kick boks antrenörlüğü de yapmaktadır.

Detaylı öz geçmişi, dersleri, yazıları, eğitimleri vd için ozguraltun.net adresine bakabilirsiniz.